Zacznij tworzyć
Czas wolny
Pamiętnik z wakacji
by Katarzyna | Sierpień 20, 2018

Kto z Was prowadził pamiętnik w czasach szkolnych? Kiedy nie było jeszcze smartfonów, aplikacji na wszystko, kupowało się zeszyty z pięknymi okładkami i pisało, o szkole, randkach i wakacjach. Gdy nowa technologia zagościła, pamiętniki prowadzi się na tablecie, albo po prostu zaczęło się prowadzić bloga. I teraz żeby coś napisać czy przeczytać musisz mieć przy sobie któryś z gadżetów, nie mówiąc o ładowarce. Gdy coś staje się powszednością  szukamy nowych rozwiązań, ale jeszcze częściej wracamy do tego co było. Można też te stare, dobre zwyczaje ulepszyć i wykorzystać do tego dobra tech. I my właśnie chcemy Wam to zaproponować.

Kończy się lato, więc i czas gdy najwięcej z nas wyjeżdża na wakacje i przywozi nowe doświadczenia, doświadcza nowych przygód i zawiera nowe znajomości. Warto spisać je w pamiętniku.

 

Czy to krótkie reportaże z każdego dnia, czy komentarze i spostrzeżenia z odwiedzanych miejsc, piszesz co chcesz, do tego można dodać obrazki i postacie.

Pamiętnik możecie stworzyć dla siebie, ale też jako wspomnienie wspólnego wyjazdu ze znajomymi, rodziną, aby ta niesamowita przygoda i anegdoty z nią związane pozostały w pamięci na zawsze. A wiadomo, że pamięć jest zawodna, a gdy zostanie wszystko spisane nic już nie umknie pamięci.

Podzielcie się swoimi historiami i opiniami, bo pamiętnik z  zasady powinien wyrażać emocje i subiektywne opinie. Tak jak to definicja pamiętnika przypomina pamiętnik pisze się w pierwszej osobie, więc można stworzyć własną historię i wspomnienia z perspektywy czasu, to co już minęło, ale pozostało w naszej głowie. Pewne zdarzenia czy uczucia chcemy przelać na papier, bo są dla nas ważne i wyjątkowe. I właśnie na tych historiach warto się skupić.

Ile osób tyle pomysłów, dlatego w Giftbook macie możliwość stworzyć własne projekty książki, jedyne co Was ogranicza to margines strony. Stwórzcie bohaterów swojego pamiętnika, np. siebie i bliską przyjaciółkę, wybierzcie okładkę, która odzwierciedla wasze upodobania, do kolorów czy wzorów i dodawaj strony książki tak jak chcesz, z tekstem, grafikami, czy nawet miejscem na ręczne rysunki i uwagi. Jak tylko chcesz.

Zaprojektujcie swoje wspomnienia i wracajcie do tych najlepszych chwil i wydarzeń, sięgając na regał z książkami.