Zacznij tworzyć
Okazje
Pomysł na prezent
by Katarzyna | Sierpień 24, 2018

Gdy Ja zostaję zaproszona na uroczystości, związane z różnymi okolicznościami, pierwsze o czym myślę to: co dać w prezencie. Też tak macie? Mnie zawsze poszukiwanie prezentu stresuje, bo tak bardzo chcę by był trafiony i znaczący, no i nie wylądował w szafie czy w kolejnych rękach. Choć nie mam za złe, bo i tak sama czasem robię, ale ciiii!

Jednak zależy mi, aby to nie stało się regułą i obdarowywana osoba była zadowolona z prezentu i, jeśli to jest pożyteczny upominek, korzystała z niego, a jeśli zabawny, aby dostarczył radości i pasował do tej osoby. Jesteśmy wszystko zabiegani, zajęci i czasem nie przykładamy się do znalezienia odpowiedniego prezentu. A okazji jest tak wiele i może też ta ilość powoduje przesycenie, znudzenie. Warto wtedy ustalić zasady, że niektóre okazje są ważniejsze od innych, i gdy na jedne buziak czy kwiaty wystarczą, warto skupić się i ruszyć głową na innych.

Pomysły to jedna przeszkoda, jest też kwestia finansowa. Zapominamy, że wartościowe prezenty nie zawsze oznaczają duży wydatek. Te wykonane samemu, osobiste i mówiące o tym,  jak dobrze znamy osobę, którą obdarowujemy, są najcenniejsze. Ja zawsze doceniam takie, które wiem, że zajęły trochę czasu osobie, aby wykonać i pomyśleć i o prezencie i o mnie. Wtedy wiem, że ten prezent jest szczególny, tak jak osoba, która wykonała go. Ale uważam, że lepiej spędzić dłuższą chwilę nad projektowaniem wyjątkowego prezentu niż biegać po centrum handlowym bez pomysłu.

różne okazje giftbook

Stworzenie samemu prezentu zajmuje czas, tak jak i zaprojektowanie książki Giftbook, ale pomyślcie jak wdzięczna będzie Wam osoba obdarowana, nie tylko za poświęcony czas na jego wykonanie, ale przede wszystkim za słowa, za wyznania i życzenia. Za wspólne wspomnienia, zabawne anegdoty, żarty i chwile razem. W takiej książce możecie też wyrazić wszystko to co tak trudno pewnie czasem powiedzieć.

Każdy prezent jest wyjątkowy, gdy podarowany jest z głębi serca i szczerze. Czy to na konkretną okazję czy bez niej. Gdy ma się po prostu potrzebę, aby pokazać bliskiej osobie jak dużo o niej myślimy i ile dla nas znaczy okazja nie ma znaczenia. Liczy się gest i w przypadku książki, słowa, które kierujemy do obdarowywanej osoby. Czy Wasze słowa, czy cytaty ukochanych wierszy, żartów, będzie to Wasza książka, stworzona przez Was dla Was i waszych bliskich. A słowa mają siłę, a do tego język polski jest tak bogaty, że można wyrazić tak wiele na różny sposób, choć nic nie przeszkadza, aby ją napisać w jakimkolwiek języku chcesz.

Kwiaty są piękne, ale więdną. Czekoladki są pyszne, ale się kończą. A książka zostaje na zawsze. Można do niej wracać w każdej chwili, zdejmując z półki na regale.

Szukaj inspiracji na stworzenie książki: urodziny, imieniny np. Andrzejki, Dzień chłopaka, ślub, dla dziecka i wiele innych.

A jeśli masz pytania to napisz w komentarzu, albo skontaktuj się z nami, z przyjemnością pomożemy.