Zacznij tworzyć
Okazje
Urodziny, imieniny…
by Katarzyna | Wrzesień 28, 2018

Każdego dnia ktoś obchodzi urodziny czy imieniny, a że są one co roku, pewnie czasem macie problem co tym razem podarować, aby nie był to kolejny krem, skarpety, krawat czy kubek. Książka jest zawsze dobrym pomysłem, ale tylko z Giftbook możecie być pewni, że tej książki jeszcze osoba obdarowywana nie ma :).

Każde tworzenie książki rozpoczyna się stworzeniem swoich dwóch głównych postaci. Decydujecie o płci, dodajecie oczy, usta, włosy i zarost. Te postaci są dostępne w bibliotece i można je dodawać do stron, mnożyć i modyfikować wielkość.

W galerii dostępnych jest ponad sto okładek, z przeróżnymi grafikami, w różnych kolorach, na różne okazje. Czasem ilość może przytłaczać i utrudnić wybór, dlatego można ograniczyć ich ilość wybierając Urodziny, wtedy pokażą się zaproponowane okładki na tę okazję. Najlepiej kierować się intuicją i po prostu tym co Was zachwyci czy się spodoba. Gdy już wybrana zostanie ta jedyna, najlepsza oprawa czas ją zatytułować. Na okładkach są propozycje tytułów, ale ważne by tytuł odzwierciedlał Was czy osobę, której przygotowujesz prezent. Macie do wyboru kilka czcionek, dwa kolory czcionki i położenie tytułu. A napisać możecie co tylko chcecie.

I na koniec przechodzimy do serca książki, czyli do projektowania każdej strony. Pamiętajcie, że książka będzie mieć 20 stron, ale zapełnić możecie mniej albo oczywiście więcej stron. W edytorze przygotowane są propozycje tekstów i grafik na różne okazje. Przygotowanymi kartkami możecie się inspirować, a więc modyfikować teksty czy obrazki, możecie je od razu dodać do książki, albo stworzyć swój projekt. W bibliotece po prawej stronie kartki są postacie, które stworzone zostały na początku, ale także fryzury do grafik postaci, oraz inne obrazki, którymi można przyozdobić stronę. Pole tekstu działa jak w wordzie, stuka się dwa razy, gdy chcecie edytować przygotowany tekst, zmniejsza się go ‚łapiąc’ kursorem za rogi pola tekstu, czy używając narzędzi po lewej stronie kartki.

Na urodziny można wpisać życzenia, skopiować wiersze czy dodać przygotowane grafiki, które mówią o tym kim jest osoba obdarowywana. Co lubicie, kochacie w tej osobie, co czyni ją wyjątkową. Najczęściej te oczywiste rzeczy mogą sprawić najwięcej radości, nawet jeśli osoba wie o nich to zawsze miło przeczytać i wracać do tych słów, życzeń, gdy ma się gorszy dzień.

W sekcji „Podaruj na okazję” piszemy o różnych okazjach na jakie nasza książka jest idealnym prezentem, niebawem pojawią się kolejne propozycje. Mam nadzieję, że ten wpis ułatwi Wam decyzję o stworzeniu swojej książki. Pamiętajcie, że zawsze możecie do nas napisać i pytać o wszystko: info@giftbook.pl