Eko-prezenty na święta: Co kupić dziecku na 2, 3 lata i 3-latka z troską o planetę

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, coraz więcej rodziców zwraca uwagę na wpływ swoich decyzji na środowisko i planetę. Nie inaczej jest, gdy mowa o prezentach świątecznych dla maluchów. Jeżeli również Ty pragniesz dawać dzieciom upominki z prawdziwym uśmiechem i troską o planetę, mamy kilka inspiracji na eko-prezenty idealne dla dzieci na 2, 3 lata i 3-latka. Te pomysły pozwolą obdarować małych szkrabów, a jednocześnie pokazać im, jak ważna jest dbałość o otaczające nas środowisko.

Idealne eko-prezenty dla 2-latka

Wiemy, jak ciężko jest zdecydować się, co kupić dziecku na święta i dbać jednocześnie o środowisko. Dlatego właśnie postanowiliśmy podzielić się jakimiś inspiracjami, tylko że przecież należy pamiętać, że jak na przykład dwa dzieci mają różny gust, to i wtedy mamy problem. Zatem trzeba się zastanowić: co kupić dziecku na 2 lata? No cóż, świetnym pomysłem są eko-zabawki, które są wykonywane z naturalnych, przyjaznych środowisku materiałów. Na przykład, eko-puzzle, które są bardzo wesołe! Z drewna, z dużymi elementami, żeby bezpieczne było dla tak małego dziecka. Istnieją też ładne klocki eko-z drewna,łeby mogły budować wieże.

Prezenty dla 3-latka: zrównoważone i kreatywne propozycje

No dobrze, lecz teraz co kupić dziecku na 3 latka? Przecież one już nieco inne wymagania mają i gust. Nie martw się, bo my tu pomagamy! W tej wieku dzieci uwielbianją zajmować małe rączki, więc można pokusić się o eko-plastelinę czy farby na bazie naturalnych składników, żeby świadomie rysować i się bawić. Z kolei piękne eko-drewniane puzzle 3D, którego składanie pozwoli na rozwinięcie zdolności logicznego myślenia, to bardzo niezłe pomysł.

Coś dla 3-latka z nogą do przodu: ekologiczne środki transportu

No dobrze, ale co kupić dziecku na 3 lata, które uwielbia poruszać się na wszelkiego rodzaju sprzętach? Jest przecież całe mnóstwo ekologicznych środków transportu! Na przykład rowery biegowe wykonane z drewna lub hulajnogą wykonaną z materiałów odnawialnych. To nie tylko aktywność na świeżym powietrzu, ale również nauka dbałości o środowisko.

Na czytaniu daleko zajedziemy: eko-książeczki

Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na eko-książeczki, które pozwalają dziecku na naukę czytania, a jednocześnie dbać o planetę. Książki wykonywane z papieru z recyklingu lub ekologicznych farb będą strzałem w dziesiątkę. To prawda, że teraz jest wiele postaci z kreskówed, ale klasyka zawsze jest modna – postaw na eko-książeczki z przygodami Kubusia Puchatka czy Pana Samochodzika.

Coś praktycznego, czyli eko-ubranka i akcesoria

Warto też zainteresować się eko-ubrankami i akcesoriami dla dzieci. Są one wykonane przyjazne dla środowiska oraz dziecięcej skóry. To bardzo praktyczne prezenty, które na pewno się przydadzą każdemu maluchowi. Może kurtka z materiałów ekologicznych dla jesienno-zimowego okresu, albo bawełniane skarpety z ekologiczną bawełną? Jak widać, możliwości jest naprawdę sporo!

Smiało, możesz teraz udać się na wyszukiwanie idealnego eko-prezentu dla dziecka pod choinkę. Daj maluchowi radość, a jednocześnie naucz go od małego dbać o planetę – to wartość, której przecież nie da się przecenić! No i pamiętaj, że nie zawsze to co tanie jest złe!

Pomysły na ekologiczne prezenty dla dzieci pod choinkę

Jeśli zastanawiasz się, jakie prezenty świąteczne sprawić swoim dzieciom, a jednocześnie dbać o planetę, mamy dla Ciebie kilka ekologicznych propozycji:

  • Dla 2-latków – eko-puzzle z drewna z dużymi elementami oraz drewniane klocki do budowania wież
  • Dla 3-latków – zabawki rozwijające małe rączki, takie jak plastelina czy farby na bazie naturalnych składników oraz drewniane puzzle 3D uczące logicznego myślenia
  • Dla 3-latka zamiłowanego w poruszanie się – ekologiczne rowery biegowe z drewna czy hulajnogi wykonane z materiałów odnawialnych
  • Dla małego czytelnika – eko-książeczki z przygodami Kubusia Puchatka czy Pana Samochodzika, wykonane z recyklingowanego papieru i ekologicznych farb
  • Dla praktycznych rodziców – eko-ubranka i akcesoria, przyjazne dla środowiska oraz dziecięcej skóry, takie jak kurtki z ekologicznych materiałów czy bawełniane skarpetki z ekologiczną bawełną

Niech te pomysły inspirowania cię do poszukiwania idealnych i zarazem przyjaznych dla naszej planety prezentów. Dzieląc się z dziećmi radością gry na świeżym powietrzu czy czytania książek uczymy ich jednocześnie dbałości i szacunku dla środowiska. Pamiętajmy też, że nie zawsze to, co tanie jest złe, więc warto rozważyć różne opcje!

Polecane atrakcje dla Ciebie:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
Jaki prezent dla dziewczynki na 4 urodziny? Inspirujące pomysły na upominki także dla starszych dziewczyn

Jaki prezent dla dziewczynki na 4 urodziny? Inspirujące pomysły na upominki także dla starszych dziewczyn

Wybór odpowiedniego prezentu na urodziny dla małych dzieci może stanowić niemałe

Next
Co kupić dziewczynce 8 lat? Pomysły na prezenty dla 6-10 latkow

Co kupić dziewczynce 8 lat? Pomysły na prezenty dla 6-10 latkow

Wybór odpowiedniego prezentu dla dzieci może być nie lada wyzwaniem, szczególnie

You May Also Like